Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

BE sot pritet të shtojë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve epidemiologjikisht të sigurta

Shkup, 18 qershor – Bashkimi Evropian pritet të miratojë sot rekomandimin e ambasadorëve të vendeve anëtare të BE-së për listën e vendeve epidemiologjikisht të sigurta, shtetasit e të cilëve do të mund të udhëtojnë në BE, duke shtuar në listë Maqedoninë e Veriut, Serbinë dhe Shqipërinë.

Me këtë, ky rekomandim hyn në fuqi.

BE në [do dy javë diskuton edhe situatën epidemiologjike në “vendet e treta” dhe azhurnon listën e atyre vendeve që konsiderohen të sigurta për udhëtime. Megjithëse nuk është një instrument ligjërisht i detyrueshëm, klasifikimi i vendit si i sigurt epidemiologjikisht heq një ndalim të plotë të udhëtimit për qytetarët e tij.

Postime të ngjashme

Prof.Dr.Neset Izairi dhe Prof.Dr.Muhamet Shehabi prodhojnë produktin shëndetësorë -ujin koloidal të argjendit

R Zh

54 raste të reja, 28 të shëruar dhe një i vdekur nga KOVID-19

R Zh

Mickoski: Ilindeni është ndjenjë e veçantë për secilin maqedonas

R Zh

Xhaferi uron Ilindenin: Kemi një shtet të përbashkët dhe jemi përgjegjës ta ruajmë

R Zh

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...