Agjencia Zhurnal.mk

BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Shkup, 26 mars, zhurnal.mk – Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Ata gjithashtu do të ritheksojnë angazhimin e tyre për “Përforcimin e procesit të zgjerimit” dhe “Perspektivën e besueshme të BE-së për Ballkanin Perëndimor”, metodologji e re e proceseve që çojnë rajonin drejt Bashkimit Evropian.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...