Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Bebe Rexha flet në emisionin e famshëm amerikan për vegetën që përdorin shqiptarët: Nëse jeni shqiptar, duhet ta keni në çdo gatim tuajin

Këngëtarja me rrënjë shqiptare, Bebe Rexha, e ka treguar shumë herë me krenari origjinën e saj.

Së fundmi, ajo ka realizuar një video të veçantë për “Esquire”, ku ka folur për gjërat e preferuara që ka në shtëpinë e saj, si çmimet e fituara në evente muzikore apo dhuratat e ndryshme që ka në shtëpi.

Ndër të tjerash, Rexha ka ndarë me fansat edhe një nga erëzat më të veçanta që ka në shtëpi.

Bëhet fjalë për vegetën, e cila është pjesë e thuajse çdo gatimi te shqiptarët, dhe vet këngëtarja e potencoi një gjë të tillë.

“Kjo këtu quhet vegeta, nëse je shqiptar, ti duhet ta kesh këtë. Kjo është si diçka që duhet të jetë në të gjitha gatimet tuaja si shtesa më e preferuar. Kjo është si erëz, nëse gatuani ushqim shqiptar, se si ne i bëjmë si gjërat më të mahnitshme, por kjo është e pabesueshme, e vetmja gjë është që ka pak kripë në të, por ju e dini se çfarë është në rregull. Do ta bëjë ndonjë supë më të shijshme, dhe unë nuk e di pse jam duke e reklamuar këtë”, ka thënë Bebe Rexha.

Jo pak herë, artistja me origjinë nga Dibra ka folur për preferencat e saj për kulturën dhe kuzhinën tradicionale shqiptare.

Ndër të tjerash, përgjatë videos, 31-vjeçarja ka veçuar si një nga gjërat më me vlerë në shtëpinë e saj certifikimin “Diamond” për hitin e saj “Meant to be”, si dhe çmimin e fituar në MTV Video Music Awards 2019.

Postime të ngjashme

Arjola Demiri mahnit me linjat trupore, ndërsa merr poza atraktive para pasqyrës

S.B.

I dashuri i Genta Ismajlit paralajmëron projektin e saj të ri me dedikime dashurie në shqip ndaj këngëtares

S.B.

Kida bëhet me flokë ngjyrë vishnje, rrëmben vëmendjen e fansave me ndryshimin drastik

S.B.

Gjersa Kim Kardashian shijon jetën e saj si beqare pas kërkesës për divorc, Kanye West shkon në argjendari për të shitur stolitë e saj

S.B.

Rita Ora shijon pushimet në Australi krah një mashkulli misterioz – shfaq format trupore në paraqitjet me bikini

S.B.

Bebe Rexha iu kundërpërgjigjet kritikave nga fansat: Nuk kam kohë për tallje në rrjetet sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...