Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Bebe Rexha thotë se albumi i saj i ri është ‘i errët’ dhe me këngë depresive

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është në përfundim e sipër të albumit të saj të radhës.

Albumi i saj i parë “Expectations” në vitin 2018 u prit shumë mirë, ndërsa tani ajo është gati për një album me plot këngë të reja.

Bebe Rexha në një sërë statusesh të bëra në rrjetin social Twitter, ka pohuar se albumi i saj i ri do të jetë i errët me plot tekste këngësh, që flasin për vuajtjen, tradhtinë dhe depresionin në përgjithësi.

Një nga fansat kishte pyetur se cila do të jetë ngjyra e albumit, së cilës Bebe Rexha iu përgjigj me “e zezë”, duke nënkuptuar që albumi i saj i radhës do të jetë “i errët”.

Ndërkohë një tjetër pyeti nëse këngët e reja të albumit kishin ngjashmëri me super hitin e saj “I’m a mess”, që cilësohet si një himn i personave që vuajnë nga shëndeti mendor, Rexha e pohoi një gjë të tillë.

“Po, shumë nga këngët janë super të errëta”, u përgjigj artistja 31-vjeçare.

E emocionuar për albumin e saj në ardhje, Bebe Rexha zbuloi edhe një nga tekstet e një prej këngëve të saj, e që ishte mjaft depresiv.

“Një Prishje është rutina ime e përditshme; Një buzëqeshje false është aksesori im; Jam lodhur duke u ndjerë e ulët; Por unë jam shumë e lodhur për të lënduar; Po ndihem shumë; Pothuajse vdekjeprurëse; Mbi mendojini të gjitha; Vazhdoni të fiksoheni; Këtu do të shkojmë përsëri; Pse të më lejoni? Ndjehem kaq bosh”, ka shkruar artistja duke zbuluar një nga tekstet e saj të albumit të ri.

“Sinqerisht shpresoj që njerëzit ta duan këtë album po aq sa unë, por në fund e bëra për mua dhe adhuruesit e mi. Jam krenare për këtë dhe kjo është gjithçka që më intereson vetëm kaq”, shkroi në një status tjetër këngëtarja shqiptare me famë botërore.

Kujtojmë që një nga këngët e albumit, “Baby, I’m Jealous” në bashkëpunim me Doja Cast, ajo e lansoi muaj më parë dhe u prit tejet mirë nga publiku.

Postime të ngjashme

Rihanna zyrtarisht miliardere dhe artistja femër më e pasur në botë!

D V

Nuk ka hatërmbetje! Princi William dhe Kate Middleton ishin të parët që i uruan ditëlindjen e 40-të kunatës Meghan Markle

D V

Mesazhi i Remzie Osmanit pasi Dua vallëzoi nën ritmet e këngës së saj: Kënaqësi të shohësh një yll botëror që është kaq modeste dhe nuk e harron as vendin as gjuhën e as muzikën shqipe

D V

Luana ngre më shumë temperaturat me pozat tërheqëse

D V

Tjetër pozë nga Oriola dhe askush nuk mund të mbetet indiferent

D V

Arta Elezaj josh ndjekësit me fotografi në veshjen e ngushtë Burberry

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...