Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Befason Connor McGregor, afër të blejë klubin e Celtic

Luftëtari i MMA, Connor McGregor mund të hyjë në botën e futbollit.

Këtë e ka bërë të ditur vet luftëtari kontrovers i MMA.

McGregor ka bërë të ditur në llogarinë e tij në Twitter, që ai është gati të blejë klubin skocez, Celtic.

Irlandezi deklaroi se ai kishte folur me pronarin, Dermot Desmond për të blerë aksione nga ai, por nuk hoqi opsionin e blerjes së Manchester United gjithashtu.

“Një bisedë u hap për blerjen e Celticut të jem i sinqert”, tha ai.

“Për të marrë aksione nga Dermot Desmond. Unë sigurisht që jam i interesuar të marr në pronësi një skuadër në një far pike”, tha McGregor.

“Të dyja, Celtic dhe Manchester United janë skuadra të cilat më pëlqejnë dhe jam i hapur. Mendoj që do të bëja gjëra të mëdha për një klub”, përfundoi Connor McGregor.

Postime të ngjashme

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

Trent Alexander-Arnold i qëndron besnik Liverpoolit, nënshkruan kontratë të re afatgjate

D V

Arsenali refuzon ofertën e Romës, i ofron kontratë të re Granit Xhakës

D V

Williane refuzon një ofertë jashtëse nga Arabia Saudite

D V

Barcelona arrin marrëveshje për shitjen e Braithwaite në Ligën Premier

D V

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...