Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Befason Murrizi: Kam dashur “të vras” Rexhep Meidanin

Këtë mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel u fol për partitë e reja që po krijohen në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.

I ftuar në emision, deputeti Muslim Murrizi tha se këta politikanët aktualë janë hipokritë që shtiren sikur zihen më njëri-tjetrin.

Murrizi bëri thirrje që me 25 prill, qytetarët t’I japin fund me votë kësaj hipokrizie.

“Për cilët politikanë po flasim? Këta që bëjnë sikur zihen e ndajnë bashkë tenderat dhe paratë publike. Unë kam qenë deputet 29 vjeç. Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin. E shikoja si kundërshtar. Tani kur i shikoj tek i japin dekorata, më duket hipokrizi.

Ai është komunist. Unë skam pasur asnjë pjesëtar të familjes në Partinë Komuniste. E vetmja parti që ska dalë nga zyrat e Ramiz Alisë apo nga zyrat e sigurimit”- tha Murrizi.

Postime të ngjashme

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

Basha marrëveshje me Shoqatën Kombëtare të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Një angazhim i përbashkët në mbështetjen tuaj, jeni shpirti i lëvizjes përpara të shoqërisë

S.B.

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare do të jetë realitet

S.B.

“Do fitosh ti apo ne?”/ Rama takon mbështetësin e PD te Rruga e Arbrit

S.B.

Meta kthen ligjin për “Sigurimin e detyrueshëm në transport”: Nuk garanton cilësisht mbrojtjen e jetës së qytetarëve (Arsyet)

S.B.

Gjekmarkaj: Qeveria raciste e Ramës e ka lënë në mëshirën e fatit Shëngjinin. Vjen për të ngrënë peshk dhe nxjerr glaca propagande

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...