Shqipëri

Befason Murrizi: Kam dashur “të vras” Rexhep Meidanin

Zhurnal Ads

Këtë mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel u fol për partitë e reja që po krijohen në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.

I ftuar në emision, deputeti Muslim Murrizi tha se këta politikanët aktualë janë hipokritë që shtiren sikur zihen më njëri-tjetrin.

Murrizi bëri thirrje që me 25 prill, qytetarët t’I japin fund me votë kësaj hipokrizie.

“Për cilët politikanë po flasim? Këta që bëjnë sikur zihen e ndajnë bashkë tenderat dhe paratë publike. Unë kam qenë deputet 29 vjeç. Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin. E shikoja si kundërshtar. Tani kur i shikoj tek i japin dekorata, më duket hipokrizi.

Ai është komunist. Unë skam pasur asnjë pjesëtar të familjes në Partinë Komuniste. E vetmja parti që ska dalë nga zyrat e Ramiz Alisë apo nga zyrat e sigurimit”- tha Murrizi.

Postime të ngjashme

Rikthehet radha në Kakavijë, ja çfarë kërkon policia greke

admin

Kthehen kufizimet për tri javë në Shqipëri, nga e mërkura ndalohen lëvizjet nga ora 22:00 deri 06:00

S.B.

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...