Bëhen të njohura specifikimet e telefonave Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro të Google

Google pritet të zbulojë Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro në vjeshtë, dhe specifikimet e tyre janë të njohura tani.

 

Sipas informacionit të ri, modelet e reja sjellin përmirësime të konsiderueshme krahasuar me ato të mëparshme, dhe mes tyre sigurisht që janë bateritë.

Pixel 6 do të mundësohet nga një bateri 4,614 dhe Pixel 6 Pro nga një bateri 5,000 mAh.

Pixel 6 do të ketë një ekran AMOLED 6.4 inç dhe vetëm dy kamera të pasme, një kryesore me 50 megapikselë dhe një ultra të gjerë prej 12 megapikselë.

Përpara do të jetë një aparat fotografik selfie 8 mp. Do të ketë gjithashtu 8 GB RAM dhe 128 ose 256 GB memorie të brendshme në varësi të versionit.

Pixel 6 Pro do të përdorë një ekran më të madh 6.71-inç P-OLED të prodhuar nga LG. Do të ketë një kamerë 12 mp në pjesën e përparme, një kamerë kryesore 50 mp në pjesën e pasme, një kamerë ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një aparat fotografik telephoto 48 mp.

Për më tepër, do të ketë 12 GB RAM dhe 128, 256 dhe 512 GB mundësi memorie të brendshme.

Të dy pajisjet vijnë me Android 12 dhe Google premton të paktën pesë vjet azhurnime softuerësh.

Related posts

Facebooku me karakteristika të reja për përdoruesit afganë

D V

Hakerët vjedhin kriptomonedha në vlerë prej 97 milionë dollarësh prej këmbimores japoneze

D V

Intuit konfirmon marrëveshjen prej 12 miliardë dollarësh për blerjen e Mailchimp

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com