Bëhet virale festa e Mourinhos pas fitores së Romës ndaj Sassuolos

Giallorossët janë liderë në Serie A me tri fitore pas po aq ndeshjesh të zhvilluara, ndërsa statistikë të ngjashme kanë edhe Milani dhe Napoli.

 

Ndeshja ndaj Sassuolos ishte e njëmijta në karrierën e portugezit, ndërsa Roma fitoi me rezultat 2-1, me golin e fitores të shënuar nga Stephan El Shaarawy.

Festa e ‘Special One’ është bërë virale në rrejtët sociale, nga momenti kur trajneri vrapoi për t’i përqafuar lojtarët përballë Curva Sud.

Hashtagu #Mourinho1000 ka marrë shpërndarje të shumta, ndërsa Mourinho e kishte pranuar se nuk deshi ta humbte ndeshjen e tij të 1.000 në karrierë.

Roma e nderoi trajnerin pas fitores, ndërsa edhe klubet e kaluara, Chelsea, Manchester United e Tottenham Hotspur, bënë disa postime në nder të trajnerit. 

Related posts

E rrallë: Adnan Januzaj uron Distria Krasniqin për suksesin në Lojërat Olimpike

D V

Edion Sadriu, talenti 12 vjeçar Shqiptarë i FC KONIZ Bern

R Zh

David Luiz së shpejti vendos për të ardhmen, kërkohet nga disa skuadra

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More