Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Bëjeni qepën më të butë dhe eliminoni intensitetin e saj: Jamie Oliver ka zbuluar trukun të cilin do ta adhuroni!

Britaniku i famshëm ka shpjeguar se si ta bëni më të butë qepën dhe ta eliminoni intensitetin e saj, por që ende do t’u japë gjellëve aromë të këndshme, pa hidhësi dhe aroma të pakëndshme

– Gjithmonë e laj qepën e grirë para zierjes. Kështu do të bëhet më e butë, ndërkaq lagështia nga larja i shton ëmbëlsi të veçantë gjatë zierjes – ka shkruar Jamie Oliver, ndërkaq këtë truk e ka aplikuar derisa ka qenë duke gatuar pastë me mish toni, transmeton Telegrafi.

Jamie ka zbuluar që këtë truk e ka mësuar nga kolegia italiane Nonna Rosanna, dhe që vërtet jep rezultate të shkëlqyeshme, ndërkaq është edhe aq e thjeshtë.

https://www.instagram.com/p/CEPl8aUo5dQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Aroma e ashpër dhe shija e hidhur janë rezultat i bashkimeve sulfurike dhe tiouslfinateve në qepë, të cilat shfaqen sapo ta grini qepën.

Pra, kur ta grini qepën, ajo aktivizon sistemin e vet mbrojtës të bazuar në sulfur, i cili refuzon insektet dhe kafshët e tjera derisa i hanë.

Pikërisht për këtë – larja e qepës së grirë është teknikë e shkëlqyeshme e cila specialitetet do t’i bëjë më të shijshme.

Postime të ngjashme

Pite shtëpie me rozmarinë dhe vaj ulliri – Receta e shijshme

Dafina Vidishiqi

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Dafina Vidishiqi

Salcë kosi me arra – Shoqëuesi perfekt për çdo vakt

Lea Muslija

Krem karamel i ftohtë në tavë – Ëmbëlsira e ditës

Lea Muslija

Makarona të pjekura me djathë feta

Dafina Vidishiqi

Patëllxhan të pjekur me qumësht dhe vezë – Receta tradicionale

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...