Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bekim Memeti ve tabelat në gjuhën shqipe në kufi me Serbinë (Foto)

Shkup, 11 shkurt, Zhurnal.mk – Drejtori i NP ” Rrugët e Maqedonisë” Bekim Memeti tha se po vazhdojnë aktivitetet në këtë drejtim ndërsa vendosja e tabelave në gjuhën shqipe ka nisur sot nga kufiri me Serbinë dhe kjo do ketë shtrirje në gjithe zonat e vendit deri në kufi me Republikën e Shqipërisë.

Filloi një ditë më parë në Tetovë ndërsa po vazhdon prej sot edhe në zona të tjera brenda vendit vendosja e tabelave në gjuhën shqipe.

Tabelat nuk do jenë më vetëm në gjuhën maqedonase dhe kjo është një bashkëveprim institucional.Këtë vendim për vendosjen e tyre e nënshkruajti dy ditë më parë edhe drejtori i NP ” Rrugët Shtetërore Ejup Rrustemi.

Drejtori i NP Rrugët e Maqedonisë Bekim Memeti i ka përgatitur të gjitha tabelat në kufi me Serbinë ndërsa ka filluar tashmë montimi i tyre.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

KRSKRR-ja me thirrje: Vozit me përgjegjësi – Vozit i çlodhur!

D V

Filloi debati për Ligjin për shtetësi, parashtrohen 1.000 amendamente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...