Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Bekteshi: Ka para mjaftueshëm për subvencione në sektorin e turizmit

Shkup, 9 shtator, Zhurnal.mk – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Magazine Ekonomike në Alsat, tha se ka para për subvencionimin e pagës minimale për sektorin e turizmit, por llogaritjet janë ende duke u bërë deri kur do të ketë kapacitet financiar për një ndihmë të tillë financiare.

“Me sa di unë, ne kemi një mundësi financiare, si qeveri …, do të shohim për sa kohë, do të varet nga vendimi që do t’i marrim qeverisë sepse duhet të kihet parasysh se ne po zbatojmë masa të tjera”, tha Ministri Bekteshi.

Postime të ngjashme

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

Hristijan Mickoski pajtohet që rruga jonë e vetme është Bashkimi Evropian

R Zh

“Rusia e interesuar për të penguar perspektiven evropiane të Maqedonisë së Veriut”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...