Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bekteshi: Nuk mendojmë karantinë të plotë për sektorin hotelerik

Zhurnal Ads

Shkup, 1 nëntor – Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se Shtabi i Krizës dhe Këshilli Ekonomik nuk mendon karantinë të plotë për sektorin hotelerik, përkatësisht mbylljen e plotë të këtij sektori, por kjo do të varet nga numri i të infektuarve në vend.

“Nëse ndodh ajo, ne do ta ndihmojmë sektorin turistik dhe hotelerik ashtu siç ishte deri tani:” tha Bekteshi

Ministri i Ekonomisë shtoi se ky sektor u përfshi në katër masat ekonomike që i miratoi Qeveria.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme që Maqedoni për herë të parë u shënuan 1.085 raste të reja me coronavirus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO nuk u beson reformave në gjyqësor

R ZH

Filipçe: Në fillim të janarit arrijnë frigoriferët për ruajtjen e vaksinave kundër Covid-19

E.E.

Sërish thirrje skandaloze ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari i vdekur’, në qendër të Shkupit (Video)

T E

Mësimi online do të vazhdojë edhe në gjysmëvjetorin e dytë

T E

Kufijtë me Greqinë ngelen të mbyllura edhe për dy javë të tjera

Z H

Shkelën Konventën e Vjenës, diplomatët turk spiunojnë qytetarët nga RMV

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...