Belgjika – Franca, formacionet e mundshme të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve

Kombëtarja e Belgjikës dhe ajo e Francës do të ndeshen sot (e enjte) mes vete në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

 

Dy kombëtaret e mëdha evropiane do të ndeshen sot në Allianz Stadium të Torinos me fillim nga ora 20:45.

Sikurse ekipi i Roberto Martinez, ashtu edhe ai i Didier Deschamps janë gati për të fituar ndeshjen dhe për të arritur finalen e madhe të Ligës së Kombeve.

Të dy trajnerët pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, pasi nuk kanë mungesa, përveç N’Golo Kantes te Franca.

Fituesi i kësaj ndeshje do të luajë në finale me Spanjë, e cila mposhti Italinë me rezultat 2-1 të mërkurën mbrëma.

Formacionet e mundshme

BelgjikaCourtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, Th.Hazard; E.Hazard, De Bruyne; Lukaku; 

FrancaLloris; Kounde, Varane, L.Hernandez; Pavard, Rabiot, Pogba, Th.Hernandez; Griezmann; Mbappe, Benzema; 

Related posts

Rrëfimi i Vojvodës për Marca: I fshehur nën traktor, bombat, netët në pyll, i ndarë nga babai i tij

D V

Tuchel i kundërpërgjigjet Contes për Lukakun

Z H

Slloveni U17 – Kosovë U17, formacionet zyrtare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More