Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Belgjika ndalon vaksinimin me AstraZeneca te personat nën 55 vjeç

Autoriteti Shëndetësor pritet të  rivlerësojë vendimin brenda 4 javësh.

Belgjika ka pezulluar përdorimin e vaksinës Oxford-AstraZeneca për  personat e moshës 18 deri 55 vjeç.

Vendimi i Autoritetit Shëndetësor  vjen pasi  Agjencia Europiane e Barnave (EMA)  tha se ekzistonte një “lidhje e mundshme” midis vaksinës dhe mpiksjeve të rralla të gjakut.

Sigurisht Autoriteti Shëndetësor pritet të  rivlerësojë vendimin “brenda 4 javësh.

Postime të ngjashme

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

Republikanët në SHBA bllokojnë projektligjin për reforma zgjedhore

Bekim Laçi

Miliona persona u kthyen në milionerë gjatë pandemisë

Bekim Laçi

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...