Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Belgjikë – Rusi, shpallet futbollisti i ndeshjes

Kombëtarja e Belgjikës e ka mposhtur Rusinë me rezultat 3-0.

Golat e ndeshjes i realizuan Romelu Lukau në min e 10’, Thomas Meunier në min e 34’ dhe sërish Lukaku në min e 88’.

Pas ndeshjes UEFA ka shpallur futbollistin e ndeshjes, ai është Lukaku.

28- vjeçari, po kalon formë fantastike këtë sezon e këtë e dëshmoi edhe sonte duke e udhëhequr Belgjikën drejt fitores me dy-golëshin e tij.

Golin e tij të parë Lukaku ja dedikoi bashkëlojtarit të tij te Interi, Christian Eriksen, që kaloi momente të vështira sot pasi humbi ndjenjat në fushë, por fatmirësisht gjendja e tij tani është stabile. 

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...