Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Bënte namin me vjedhje! Arrestohet “xhepisti” në Elbasan

Elbasan -Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për vjedhje.

Sipas policisë i arrestuari është F. Z., 39 vjeç, banues në Elbasan. Arrestimi i tij u bë pasi ditën e djeshme, në lagjen “5 Maji”, Elbasan, i ka vjedhur portofolin A. D.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor dhe i 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura në qytetin e Elbasanit, konkretisht:

Më datë 01.02.2021 dyshohet se i ka vjedhur një aparatin celular shtetases V. B.;

Më datë 29.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases L. D.;

Më datë 28.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases M. T.;

Më datë 18.12.2020 dyshohet se i ka vjedhur çantën shtetases B. Ll.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Përsëritësi”, për zbardhjen e rasteve të vjedhjeve të ndodhura në qarkun e Elbasanit.

Arrestohet në flagrancë një 39-vjeçar, i cili ishte kthyer në shqetësim për qytetarët.

Zbardhen dhe 4 vjedhje të kryera nga ky shtetas.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e rasteve të ndodhura më parë, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan organizuan dhe finalizuan operacion policor të koduar “Përsëritësi”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

F. Z., 39 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi ditën e djeshme, në lagjen “5 Maji”, Elbasan, i ka vjedhur portofolin shtetases A. D.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor dhe i 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura në qytetin e Elbasanit, konkretisht:

Më datë 01.02.2021 dyshohet se i ka vjedhur një aparatin celular shtetases V. B.;

Më datë 29.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases L. D.;

Më datë 28.01.2021 dyshohet se i ka vjedhur portofolin shtetases M. T.;

Më datë 18.12.2020 dyshohet se i ka vjedhur çantën shtetases B. Ll.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që dyshohen se janë kryer ky shtetas.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Postime të ngjashme

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna

D V

Mbetet kritike situata e zjarreve në Vlorë

D V

Zhduket një vajzë në Gjakovë

D V

Aksidenti me fatalitet në Malishevë, arrestohet i dyshuari

D V

E reja shqiptare vritet në sy të dy fëmijëve në SHBA

D V

Shqipëri, 40 raste të reja me COVID-19, gushti muaji i hapur i vaksinimeve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...