Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Beqarovski: Rritet numri i tentimeve për vetëvrasje për shkak të coronavirusit

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nëntor, zhurnal.mk – Gjendja me coronavirusin në Maqedoninë e Veriut psiqikisht ndikon keq ndaj një pjese të madhe të njerëzve, vlerëson mjeku Niko Beqarovski nga Klinika për Toksikologji në një prononcim për TV24, transmeton Zhurnal.

“Gjendja për momentin është alarmante, te një pjese e madhe nga personali u paraqiten shenja, rreth 20% janë kapluar nga sëmundja. Nga 16 mjek, 4 mjek janë pozitiv, njejtë është dhe me motrat medicinale. Punët ditore na janë rritur, gjatë muajve të fundit vetëvrasjet janë rritur, tentimet për vetëvrasje me helmim me kiselinë janë rritur për 30%. Shumë njerëz me psiqik më labile nuk mund ta durojnë këtë presion. Çdo ditë ka sulme ndaj personelit mjeksorë”, shprehet mes tjerash Beqarovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pandemia shpërfaqi vonesën e digjitalizimit në Maqedoninë e Veriut

R ZH

Qeveria nuk arriti marrëveshje me bankat për ndihmën prej 6 mijë denarë

T E

Angelov: Mbaroi koha kur thyeja tjegulla me kokë, tani udhëheq me Shtabin Kryesor për Menaxhim me Kriza

T E

Motoristët urbanë për vitin e pestë me radhë nëpër rrugët e Shkupit në nder të shëndetit të meshkujve

T E

Kreu i BFI-së Shaqiri takon kryeparlamentarin Xhaferi

admin

Shpalljen zgjedhjet në BFI

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...