Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar Shqipëri

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

Tiranë, 26 shkurt – Ish presidenti dhe kryeministri shqiptar Sali Berisha ka dënuar ndërhyrjen e policisë në protestuesit e “Montrës” që e sulmuan atë me gurë, pllaka bekaton, dru dhe sende metali në Shkup.

“Ndaloni dhunën e policisë në Shkup kundër protestuesve paqësorë shqiptarë të cilët dolën në rrugë kundër gjykimeve të manipuluara. Unë dënoj me seriozitetin më të madh dhunën e egër të policisë ndaj tyre dhe kërkoj vendosjen e një dialogu për të zgjidhur kërkesat e tyre të drejta,” tha Berisha përmes Facebook.

Stop dhunes policore ne Shkup ndaj protestuesve paqesor shqiptar qe kane dale ne rruge kunder proceseve te…

Posted by Sali Berisha on Friday, February 26, 2021

Postime të ngjashme

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...