Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Berisha poston videon e Ramës: Edvin hajdutit i ikën truri. E di që do të dënohet 32 vjet burg!

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si “të paparë”, momentin kur kreu i qeverisë, Edi Rama, nuk arriti ta përmbante më veten në debatin e fortë që pati mbrëmjen e së enjtes në Opinion me disa gazetarë.

Berisha ka përzgjedhur momentin më pikant, sa tensionues, aq edhe qesharak, kur analistëve të ulur në studio, Kryeministri iu vërvit sipër kokës dhe e vetmja gjë që ata mund të bënin nga ai “sulm” ishte të mbronin veten me maska.

“Skenë e paparë!- komenton Berisha. “Nuk thuhet kot për të se godet ministra në mbledhje qeverie dhe në zyrë. Edvin Hajdutit i ikën tepeleku, i kapur mat nga mega-afera korruptive e tij prej 430 milionë euro e djegësave. Ai u vërsulet i tmerruar nga faktet, gazetarëve në studio, si brigand, duke shkelur çdo rregull etik, shëndetësor, nga tmerri dhe tërbimi. Kjo, sepse ai e di se ka kryer mega-vjedhje, për të cilën do të dënohet së paku 32 vjet burg!“ ka nënvizuar ish-Kryeministri.

Postime të ngjashme

Basha: Më 25 prill, ndryshimi do të vijë në të gjitha fushat, PD do liberalizojë tregun dhe do të ngrejë bursën e energjisë

S.B.

Meta: 25 prilli do të jetë dita e triumfit të demokracisë

S.B.

“Pas disa ditësh takim me funksionarët në Bruksel”/ Integrimi në BE, Rama: I kemi bërë detyrat tona, por duhen zgjedhjet ne Holandë

S.B.

Dvorani kampion i antikorrupsionit/ Rama: Është domethënëse nga SHBA, dihet me kë u përplas gjyqtari…

S.B.

“Brenda gjysmës së marsit të gjithë Bluzat e Bardha të vaksinuar”/ Rama shfaqet krah Nasip Naços në Berat: Së shpejti lajme të mira për vaksinën…

S.B.

Shqipëri/ Diell dhe temperatura deri në 24 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...