Berisha: Unë e mund Ramën në zgjedhje, Basha jo

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha deklaroi se ai vetë e mund Edi Ramën, kurse Lulzim Basha jo.

 

“A e mund dot Sali Berisha Edi Ramën?! Unë po çuditem si e pyet. Jashtë çdo lloj diskutimi. Po si fitoi kundër Berishës, Rama?! U përpoq gjithë kohën me fushata negative dhe dështoi, ai që drejtonte fushatat e Ramës ishte gjeniu i fushatave negative”.

“PD është në pikën më kritike të saj. Partia Demokratike numëron sot 74 mijë vota më pak se më 2013-tën dhe është alarmuese kjo për demokratët. Nëse Rama qeveris në këtë mënyrë, përgjegjësia është edhe e jona.Unë e mund Ramën, Basha jo. PD ka mbi të gjitha interesin kombëtar, ka reaguar për Kosovën dhe Open Balkan, që janë kryesisht antikombëtar. Një opozitë sovrane mund të fitojë zgjedhjet kurdo, por një opozitë josovrane nuk fiton kurrë zgjedhjet”, deklaroi Berisha në Syri Tv.

Related posts

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja

D V

Edi Rama: Lajm i bukur për të rinjtë, një tjetër mundësi për të hyrë në tregun e teknologjisë së lart

N E

DASH/ Paralajmërimi i ri amerikan: Korrupsioni dhe non-grata? Presim mbledhjen e parlamentit shqiptar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com