Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Berlini bën të pamundurën që Shkupi të fillojë bisedimet deri në fund të vitit

Shkup, 21 tetor – Ambasadorja gjermane Anke Holstein thotë se presidenca gjermane e BE-së ka një qëllim të qartë për të mbajtur konferencën e parë ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut deri në fund të vitit.

Ambasadori Holstein mendon se do të ishte një dështim për Gjermaninë si presidente e BE nëse kjo nuk do të ndodhte.

“Ne po punojmë shumë për të mbajtur një konferencë ndërqeveritare dhe jemi optimistë se do të jemi në gjendje të arrijmë këtë qëllim,” tha Holstein.

Ajo thotë se 10 nëntori është shansi i fundit për të pranuar kornizën negociuese deri kur Berlini do të bëjë gjithçka për ta realizuar atë.

Postime të ngjashme

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...