Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bërns: Lufta kundër korrupsionit, detyrë e rëndësishme

Shkup, 29 janar, Zhunal.mk – Një ditë pas publikimit të raportit për gjendjen e korrupsionit, ambasadorja amerikane në vend Kejt Bërns ka shkruar në rrjetin social facebook se korrupsioni kërcënon të gjitha elementet të cilat lidhin shoqëritë tonë, besimin në njëri tjetrin dhe tek Qeveria, besimin në drejtësi të drejtë dhe të barabartë dhe besimin për të rritur dhe zhvilluar ekonominë.

Indeksi i perceptimit të korrupsionit të Transparencës për vitin 2020 është një sinjal i qartë se luftimi i korrupsionit mbetet një detyrë mjaft e rëndësishme për Maqedoninë e Veriut dhe fokus i partneritetit tonë strategjik, ka shkruar Bërns

Postime të ngjashme

Biznesmenë nga Koçani dhe Berova me interes për masën “Diversifikimi i fermave dhe zhvillimi i bizneseve të vogla”

Z H

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...