Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bërns: Me inaugurimin e nesërm vazhdon demokracia amerikane

Shkup, 19 janar – Ambasadorja e SHBA-ve në vend, Meri Bërns shpreson se edhe me administratën e re do të mbetet në detyrë në vendin tonë. Bërns në emisionin e sontëm “Programi 200” në Alsat ka shfaqur shpresën se edhe pas ardhjes në pushtet të presidentit të ri, Xho Bajden do të vazhdoj të kryej funksionin diplomatik në vendin tonë.

“Shpresa dhe nderi imë është që të vazhdoj me shërbim në Republikën e Maqedonisë së Veriut, kjo është detyra me emirë që kam pasur në jetën time, nderi më i madh për mua dhe shpresoj  se do të më lejohet që të vazhdoj edhe më tej ta kryej këtë funksion. Mendoj se gjatë vitit 2021 do të ketë shumë mundësi, do të ketë shumë sfida, por dhe mundësi. Shpresoj se këtu mund të përparoj, në kuptim të shfrytëzimit të partneritetit tonë strategjik, për të mirën e qytetarëve të të dyja vendeve”, tha Bërns.

Postime të ngjashme

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

Hospitalizohen 667 kovid-pacientë, prej tyre 256 janë në Shkup

T E

Vijon propozim-plani deri tek MASH për profilet e reja në shkollat profesionale

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...