Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Besa Ademi kryetare e re e Gjykatës Supreme

Shkup, 12 shkurt – Zhurnal.mk – Besa Ademi është kryetarja e re e Gjykatës Supreme. Ajo u zgjodh sot në Këshillin Gjyqësor me 12 vota për dhe një kundër, përcjellë Zhurnal.

Përpos Ademit, për pozitën shef i gjykatës më të lartë u zgjodhën dhe gjykatësit Xhemail Saiti dhe Lidija Nedellkova.

Deri tani në Gjykatën Supreme si ushtrues detyre ishte gjykatësi Faik Arsllani i cili pasoi Jovo Vangellovskin. Ky i fundit ishte shkarkuar për veprime joprofesionale dhe joligjore.///Zhurnal.mk

Besa Ademi

Postime të ngjashme

DMSH i mobilizon ekipet për mbrojtje dhe shpëtim nga zjarret, thirrje për t’u përfshirë edhe shoqatat vullnetare zjarrfikëse

D V

Rektorati I Universitetit “Nëna Terezë” në Shkup me apel për vaksinimin e stafit dhe studentëve të UNT-së

D V

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...