Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

BESA: Dekreti i Bidenit i orientuar drejt mbrojtjes së vlerave liberale

Shkup, 10 qershor – Zhurnal – “Dekreti i Presidentit të SHBA Joe Biden çon në zhvillimin e demokracisë dhe ruajtjen e vlerave liberale të shoqërisë”, thonë nga Lëvizja BESA.

“Lëvizja BESA në vazhdimësi harmonizon politikat e veta me partnerët strategjik – SHBA dhe BE. Nuk dyshojmë në asnjë moment se politika e SHBA-së e udhëhequr nga Presidenti Joe Biden është në drejtim të zhvillimit të demokracisë dhe ruajtjes të vlerave liberale. Marrëveshja e Prespës, Marrëveshja me Bullgarinë dhe Marrëveshja e Ohrit janë bazament i stabilitetit dhe parakusht për ecurinë dhe prosperitetin e RMV-së drejt synimeve të saja strategjike euro-atlantike. Lëvizja BESA fuqishëm mbështet dekretin e Presidentit të SHBA-ve, Joe Biden”, thonë për “Slloboden Peçat” nga Lëvizja Besa.

Postime të ngjashme

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

Gjevgjelia dhe Demir Kapia sot regjistruan 43 gradë celsius, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta

D V

Mariçiq: Do të ketë përmirësime në Kodin zgjedhor, pres të votohet nga mesi i gushtit

D V

Pendarovski: Ende jemi të robëruar në të kaluarën

D V

Spasovski: Mbi 15 mijë qytetarë nuk mund t’i marrin letërnjoftimet, për shkak të bllokimit të Ligjit në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...