Kosovë

Besa Shahini lë ministrinë ditën e parë të shkollës, Rama e përcjell me kafe turke

Zhurnal Ads

Deputetja e PS Evis Kushi, do të zërë vendin e Besa Shahinit për postin e Ministres së Arsimit, pikërisht në ditën kur edhe filloi viti i ri shkollor.

Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeminstri, përmes një komunikimi live në Facebook.

Rama shprehu keqardhje për largimin e Shahini, teksa tha se ishte i nderuar që e kishte patur si bashkëpunëtore.

Nga ana tjetër, deputetja Kushi tha se ishte privilegj dhe një përgjegjësi marrja e kësaj detyre.

Në fund, Rama e përcolli Shahinin dhe e mirëpriti Kushin me një kafe turke.

Pak ditë më parë, Shahini deklaroi se do të largohej nga detyra në fund të mandatit, por mesa duket preferoi që ta përshpejtonte këtë vendim.

Postime të ngjashme

Takohen rektorët e universiteteve publike

admin

Hoti përkrahë krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri

admin

Bajrami raporton në Komisionin për Mbikëqyrje të Financave Publike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...