Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Besa Shahini lë ministrinë ditën e parë të shkollës, Rama e përcjell me kafe turke

Deputetja e PS Evis Kushi, do të zërë vendin e Besa Shahinit për postin e Ministres së Arsimit, pikërisht në ditën kur edhe filloi viti i ri shkollor.

Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeminstri, përmes një komunikimi live në Facebook.

Rama shprehu keqardhje për largimin e Shahini, teksa tha se ishte i nderuar që e kishte patur si bashkëpunëtore.

Nga ana tjetër, deputetja Kushi tha se ishte privilegj dhe një përgjegjësi marrja e kësaj detyre.

Në fund, Rama e përcolli Shahinin dhe e mirëpriti Kushin me një kafe turke.

Pak ditë më parë, Shahini deklaroi se do të largohej nga detyra në fund të mandatit, por mesa duket preferoi që ta përshpejtonte këtë vendim.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

Abdixhiku takoi ambasadorin Minxhozi, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit mes dy vendeve

S.B.

Blerta Deliu: Dje ishte një ditë turpi për Kosovën, shkaku i Donika Gërvalles

S.B.

Gazi lotsjellës në Kuvend, deputetët deklarohen të pafajshëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...