Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni TOP LAJM

Besimi: Më shumë para për vitin 2021 për politikat reformuese

Shkup, 23 shtator – I pyetur cilët sektorë do marrin më shumë para me buxhetin e vitit 2021, ministri i financave, Fatmir Besimi në emisionin e sotëm “Magazina Ekonomike” në ALsat M tha:

“Unë mund t’i përcaktoj ato kështu, sipas politikave: politikat e zhvillimit ekonomik, politikat e reformës dhe politikat për qëndrueshmërinë dhe stabilitetin e rritjes ekonomike,” tha Besimi, duke shtuar se sektori i drejtësisë është ndër ata që përmenden si pjesë e politikave të reformës.”

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...