Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Besimi: Nuk do të jetë lehtë, situata është serioze!

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Ministri i Financave, Fatmir Besimi në pres konferencën e tijë të parë para gazetarëve prezantoi masat e ministrisë që drejton ai, transmeton Zhurnal.

Siç potencoi Besimi, do të duhet në mënyrë aktive të punojnë që qytetarët të shijojnë përfitimet në periudhën e ardhshme në Maqedoninë e Veriut.

“Do të punojmë që sa më shpejtë të kthehemi në rrugën e duhur. Jam i bindur se ky mision i imi do të përfundojë me sukses, për shkak të përkushtimit të qeverisë dhe punës time personale. Nuk do të jetë e lehtë, situata është serioze. Paqartësia në nivel global është e madhe. Ne jemi të bindur do të ndërmerren gjitha masat e nevojshme dhe do të jemi të përgatitur që me kohë të reagojmë. Punojmë në mënyrë aktive në masat dhe politikat nga të cilat përfitime do ti shijojnë edhe qytetarët”, potencoi Besimi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qeveria miratoi pakon e katërt ekonomike, 31 masa në vlerë prej 470 milion euro

T E

MSh: Edhe nëpërmjet BE-së do të sigurohet ilaçi “Remdesivir”

E.E.

Moti sot me vranësira, temperatura deri në 18 gradë

T E

Mitreski: Opozita në Parlament bllokon gjithçka që është në interes të qytetarëve

E.E.

Shoqata e Infermierëve: Përcaktim ligjor i kompetencave e përgjegjësivë

T E

Filipçe: Në fillim të janarit arrijnë frigoriferët për ruajtjen e vaksinave kundër Covid-19

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...