Besohet se Chiellini i tha fjalë shqetësuese Allegrit gjatë humbjes së Juventusit ndaj Empolit

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini besohet se i ka dhënë një mesazh shqetësues trajnerit Massimiliano Allegri në humbje e tyre tronditëse 1-0 ndaj Empolit – dhe kjo ka shkaktuar shqetësim në mesin e tifozëve.

 

Zonja e Vjetër ka pasur vështirësi në javët e para të sezonit. Pas humbjes 3-0 të tyre në Joan Gamper Trophy kundër Barcelonës në fillim të këtij muaji, klubi ka regjistruar dy rezultate zhgënjyese në kampionat dhe aktualisht gjenden në vendin e 13-të në Serie A.

Ata arritën të marrin një pikë kundër Udineses në ndeshjen e parë të edicionit dhe të shtunën në mbrëmje, ata pësuan një humbje të papritur në ndeshjen e tyre të parë në shtëpi, pasi një gol nga Leonardo Mancuso në minutën e 21 -të për Empolin.

Image credit: PA

Gjërat pastaj shkuan nga e keqja në më keq kur pamjet e një Chiellini të frustruar qartë u shfaqën në internet.

Në klipin më poshtë, Allegri mund të shihet duke mbuluar gojën kur fliste me mbrojtësin italian, por Chiellini vendosi që ndjenjat e tij të bëheshin të ditura për kamerat. Shumë besojnë se qendërmbrojtësi italian tha: “Nuk është ky ekip”.

Pas humbjes tronditëse në Torino – ndeshja e parë e epokës pas Ronaldo – shefi i Juves, Allegri gjithashtu fajësoi mungesën e punës në grup.

“Ne filluam mirë, por pranuam nga gabimi ynë i parë dhe më pas ndaluam së luajtur si ekip, duke i dhënë hapësirë ​​dhe iniciativën Empolit”, kishte potencuar ai.

“Ne duhet të kishim luajtur si ekip, jo individualisht. Ne kishim nevojë ta mbushnim hapsirën më mirë, por bëmë shumë gabime teknike sepse loja jonë u bë frenetike”.

“Ju duhet të menaxhoni lojën dhe topin ndryshe dhe duhet të jeni të durueshëm kur mbroheni, sepse nëse nxitoni të përpiqeni të fitoni përsëri posedimin, ju lini boshllëqe për kundërshtarët”, ka shtuar më tej Allegri.

Related posts

Inzaghi prezantohet te Interi, paralajmëron transferime

Z H

Sarrit nuk i del me keqja me Juventusin: Titullin tim e nënvlerësuan, tani festojnë vendin e katërt

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com