Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Beteja e 25 Prillit/ Ja si pritet të jetë fleta e votimit (foto)

Prej ditësh tashmë KQZ nuk ka dalë ende në një vendim se cila do jetë fleta e votimit ku shqiptarët do vendosin të pëlqyerin e tyre për qeverinë e ardhshme.

Ndërsa kjo temë është shoqëruar me debate të nxehta në KQZ mes përfaqësuesve të partive politike, varianti më poshtë është ai që po lakohet më shumë për miratim, ku kandidatët janë të listuar me emër dhe mbiemër, por pritet të jetë në versionin vertikal.

Ky format në fakt më herët në mbledhjen e KQZ e cila u ndërpre për një orë pushim u kontestua nga PS e cila është më shumë për një variant me numra pasi sipas tyre lehtëson procesin e votimit dhe numërimit.

Postime të ngjashme

Rudina Hajdari thotë se Basha e dëboi, por lë të hapur rikthimin në PD

Dafina Vidishiqi

Arrijnë në Shqipëri edhe 11,700 vaksina kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer

Dafina Vidishiqi

Zv.ministrja e Turizmit në Shqipëri: I kemi kërkuar Komitetit të Ekspertëve rishikim të masave

Dafina Vidishiqi

Rama zgjedh të marrë mandatin e deputetit në Durrës

Dafina Vidishiqi

PD, analizë krahasuar me 3 zgjedhjet e kaluara

Nefail Emini

Në Shqipëri nis vaksinimi i personave mbi 50 vjeç

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...