Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bexheti në mbikëqyrje të punimeve në vendbanimin Krushopek (FOTO)

Shkup, 31 tetor, Zhurnal.mk – Zhvillimi i infrastrukturës rrugore është dhe do mbetete prioritet kryesore i kryetarit Blerim Bexheti.

Dje kryetari Bexheti vizitoi fshatin Krushopek ku janë duke u zhvilluar punimet në asfaltimin e rrugës me numër 2 (te Proi). Ky investim është realizuar nga komuna e Sarajit me bashkëpunim ndërkomunal me Qytetin e Shkupit ku punimet i ka kryer Ndërmarrja e Qytetit Rrugë dhe Rrugica.

Kjo rrugë është 3.500 metra katror gjërësia 7 metra gjatsia 500 metra si dhe vlera totale ështê 5.000.000 denarë , që ju mundëson banorëve lokal një standard më të mirë për të jetuar.

Punimet intensive janë duke u zhvilluar edhe në vendbanime tjera ku do të vazhdohet rekomstruimi i rrugës lokale në Bojanë dhe asfaltim i disa rrugicave në vendbanimin Kondovë.

Postime të ngjashme

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...