Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bexheti: Nuk është e vërtetë se tek liqeni Treska do të ndërtohet Qendër tregtare

Saraj, 21 janar – Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexhiti, sot në një prononcim për ‘Sloboden pecat’ hodhi poshtë si të pavërteta zërat se do të ndërtohet një spital në vendin e qendrës sportive dhe rekreative Treska, për shkak të së cilës pronarët e kampshtëpizave janë të detyruar të zhvendosin karvanët brenda 60 ditëve.

Afati i fundit për zhvendosjen e karvanëve është deri në fund të shkurtit, mendoj se është një afat i arsyeshëm dhe ka kohë që pronarët të vendosin se çfarë të bëjnë me kampshtëpizat. Ne gjithashtu kemi një kompani publike, pronarët e rimorkiove mund të aplikojnë gjithashtu atje. Spekulimet dhe të pavërtetat janë zërat se një spital ose një qendër tregtare do të ndërtohet në këtë pjesë. Qendra rekreative do të ringjallet dhe qytetarët do të kenë një vend për t’u argëtuar, tha Bexheti.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...