Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bexheti ripërsërit qëndrimin për largimin e kamp shtëpizave pranë liqenit Treska

Shkup, 29 janar, zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka ripërsëritur qëndrimin për largimin e kamp shtëpizave pranë liqenit Treska. Sipas tij këto kamp shtëpiza paraqesin pengesë për realizimin e planit urbanistik të Sarajit.

Bexheti tha se ky problem duhet të zgjidhet që qeveria të jetë efikase në realizimin e hapit tjetër të paraparë me ligj.

Kreu i Sarajit Blerim Bexheti theksoi se këto kamp shtëpiza janë menaxhuar nga Ndërmarrja ‘Parqet dhe gjelbërimet’ dhe Qyteti i Shkupit dhe se komuna e Sarajit e gjeti këtë zonë në situatë kaotike sepse nuk dihen shumica e pronarëve të kamp shtëpizave.

Këto kamp shtëpiza sipas planit urbanistik do të zëvendësohen me shtëpi njëkatëshe.

Posted by Blerim Bexheti on Friday, January 29, 2021

Postime të ngjashme

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...