BFI jep detaje për të shtënat drejt medresës “Isa Beu”

Shkup, 20 shtator – Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut ka reaguar ndaj informacioneve se të shtëna me armë ka pasur në drejtim të objektit të Medresësës “Isa Beu” në Tetovë.

 

“Sipas informatës së Drejtorit të Medresesë Isa Beu, prof. Ibrashim ef. Idrizi, nga plumbat janë dëmtuar disa dritaret në katin e para dhe të dytë, gjegjësisht dritaret e korridorit. Edhe policia e Tetovës e ka konfirmuar këtë incident”, thonë nga BFI.

Këtij reagimi ia kanë bashkëngjitur edhe fotografinë e më poshtme.

Related posts

Fon der Lajen: BE duhet t’i përmbushë premtimet për Shkupin dhe Tiranën

Z H

Carovska: Të rinjtë përmes lidhjes së miqësisë e përafrojnë Ballkanin Perëndimor drejt familjes evropiane

Z H

Kazermat në Petrovec dhe Kumanovë do të kalojnë në ngrohje me gaz natyror

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More