Biçikletat elektronike Harley-Davidson do të vijnë këtë vit

Do të shiten vetëm 650 biçikleta elektronike. Gjysma e tyre në Evropë.

 

Harley Davidson ka njoftuar se do të shesë biçikletën e saj të cilësisë së mirë S1 Mosh / Tribute në Evropë më vonë këtë vit.

Modeli retro do të shitet në numër të kufizuar dhe i bën homazh motoçikletës më të vjetër Harley-Davidson nga viti 1903.

Me kornizën e saj të zezë prej alumini, gomat e bardha Schwalbe dhe një shalë lëkure ngjyrë kafe, u modelua në mënyrë perfekte.

Bateria është e vendosur në zonën e poshtme të kornizës dhe mund të hiqet për karikim. Motori elektrik Brose gjeneron një çift rrotullues prej 90 Nm.

Kjo mundëson 4 mënyra drejtimi: modaliteti eko me mbështetje të ulët, mënyra turn për mbështetje të ekuilibruar, mënyra sportive për kthesat dhe kodrat dhe mënyra nxitëse me mbështetje të fortë për ngjitje të pjerrëta.

650 kopje

Mosh / Tribute mund të porositet paraprakisht në faqen e internetit Serial 1, gjysma e 650 kopjeve të planifikuara do të shkojnë në SHBA, gjysma tjetër në Evropë.

Kushton 5,999 dollarë dhe është planifikuar të dërgohet këtë Krishtlindje.

Përveç Mosh / Tribute, ofrohen edhe Mosh / Cty (3,499 euro) dhe Rush / Cty (4,699 euro).

Related posts

A po spiunon Facebook ‘fshehurazi’ mesazhet tuaja në WhatsApp?

D V

Sa mirë din m’i lexu lajmet? Hibrid lanson platformën kundër dezinformimit “Checkos”

D V

Pornhub shfrytëzoi rënien e Facebook dhe Instagramit, shënoi rritje prej 10 për qind në kohën kur rrjetet sociale ishin jashtë funksionit për shtatë orë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More