Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM TOP LAJM - KS

Biden: Ballkani Perëndimor ndër prioritetet e mia

Zhurnal Ads

Shkup, 24 nëntor – zhurnal.mk – Edhe Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet e administratës së re amerikane, sipas një telefonate që presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka bërë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

”Një Bashkim Europian i fortë është interesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, deklaroi presidenti i zgjedhur Joe Biden në një telefonatë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, së cilës i përsëriti angazhimin për të thelluar dhe rigjallëruar marrëdhëniet SHBA-BE.Ky angazhimi u konfirmua edhe në një bisedë telefonike mes Biden dhe presidentit të Këshillit Europian Charles Michel.

Presidenti i zgjedhur theksoi se ”pandemia dhe shërimi janë ndër përparësitë kryesore të bashkëpunimit ekonomik dhe klimatik”.”Ballkani Perëndimor, Irani, Bjellorusia dhe Ukraina do të jenë ndër prioritetet tona”, sipas presidentit të zgjedhur Biden.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në shkurt bëhet pagesa e TVSH-së për llogaritë e skenuara

Z H

Numri i të saposëmurëve nuk po ulet, thirrje për respektimin e masave

T E

Ministri Spasovski priti në takim ambasadoren gjermane, Hollshtajn

T E

Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria u rikthehen bisedimeve për kontestet

Z H

Mickoski: Më 11 Tetor populli maqedonas qëndroi në anën e vërtetë të historisë

T E

Pikë pagesat për dyfish shënojnë rënie të të ardhurave

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...