Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Presidenti i SHBA-së, Joseph Biden, emëroi sot Thomas Nides si ambasador të këtij vendi në Izrael, dy ditë pasi qeveria e re mori detyrën në atë vend.

Nides është një demokrat me përvojë, i cili ishte një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit gjatë kohës së presidentit Barack Obama dhe është i njohur për luftimin e përpjekjeve për të shkurtuar fondet e SHBA-së për palestinezët.

Emërimi i Thomas Nides si ambasadori i ri i SHBA në Izrael tash pritet të aprovohet nga Senati.

Related posts

Rekord pranimesh në spitalet Covid në Angli

D V

Tërmet i fuqishëm është regjistruar në Filipine – “Dritaret po dridheshin, ishte e frikshme”

D V

“Alarmohet” Vatikani, Papa Françesku kërcënohet me tre plumba

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More