Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Biden: Emigracioni dhe mjedisi përparësitë e 100 ditëve të para në pushtet

Joe Biden ka thënë se përparësitë e tij në 100 ditët e para të presidencës përfshijnë miratimin e legjislacionit për të reformuar sistemin e emigracionit në SHBA dhe kthimin e urdhrave ekzekutivë të presidentit aktual amerikan, Donald Trump mbi mjedisin.

Presidenti i zgjedhur tha se legjislacioni i imigracionit do të përfshijë një rrugë drejt shtetësisë për emigrantët e padokumentuar në vend.

Ai tha se agjencia e tij legjislative do të “varet nga bashkëpunimi që mund të marr dhe nuk mund të marr nga Kongresi i SHBA-së”.

Biden gjithashtu tha se ai nuk planifikon të përdorë Departamentin e Drejtësisë si një mjet për të këmbëngulur në hetimin e presidentit Trump./atsh

Postime të ngjashme

BE planifikon krijimin e një institucioni për pandeminë

E.E.

Italia raporton rritjen më të lartë ditore në rastet me COVID-19

admin

Më shumë se 200.000 ton plastikë ndot çdo vit Mesdheun

T E

Spanja shpallë gjendje të jashtëzakonshme – mund të zgjatet deri në gjashtë muaj

admin

Gjermani/ 215 humbje jete dhe mbi 21 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

S.B.

Vjenë, protesta nëmbështetje të refugjatëve në Greqi

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...