Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Biden: Nuk do të duhej të zhvillohej debati i dytë, nëse Trump është ende pozitiv me COVID-19

Kandidati për president të SHBA-ve nga radhët e Demokratëve, Joe Biden, ka deklaruar se nuk do të duhej të zhvillohej debati i dytë derisa kundërkandidati, presidenti aktual i SHBA-ve, Donald Trump është ende pozitiv me COVID-19, shkruan CNN.

“Mendoj se nëse ende është i infektuar me COVID-19, nuk do të duhej ta zhvillonim debatin”, ka deklaruar Biden para gazetarëve, transmeton Telegrafi.

Ai theksoi se i gëzohet debatit të dytë, por pranoi se duhet ndjekur këshillat e ekspertëve të shëndetësisë.

Biden tha se nuk e di statusin e Trumpit sa i përket COVID-19, që kur ai u rikthye në Shtëpinë e Bardhë pasi i kaloi tri ditë në spitalin ushtarak Walter Reed.

E në anën tjetër, testi i Biden ka dëshmuar se ai ka rezultuar negativ, kanë bërë të ditur zyrtarë të kampit të tij zgjedhor.

Kujtojmë që debati i radhës mes Trump dhe Biden planifikohet të mbahet më 15 tetor, por se a do të mbahet mbetet të shihet.

Postime të ngjashme

Italia në alarm nga mutacioni i ri: Fëmijët e kopshteve dhe shkollave po injektojnë në masë familjet e tyre

T E

Falsifikoi rrëmbimin e tij për të shmangur shkuarjen në punë

T E

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

T E

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...