Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Biden rezulton negativ në testin për koronavirus

I nominuari i demokratëve për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Joe Biden, ka rezultuar negativ në testin për koronavirus që i është nënshtruar sot, ka njoftuar kampanja e tij nëpërmjet një komunikate, raporton agjencia Reuters.

Biden kishte kritikuar presidentin e SHBA’së, Donald Trump, se ai po e minimizon rrezikun nga koronavirusi.

Ai i ka bërë thirrje Trumpit që të shpërndajë mesazhin e duhur për qytetarët amerikanë, sa i përket maskave dhe distancës sociale.

Këto deklarime kanë ardhur pasi Trumpi, që është i infektuar me koronavirus, u ka thënë qytetarëve se nuk kanë se për çfarë të brengosen. Ai madje sot në një postim në Facebook ka thënë se shkalla e vdekshmërisë nga koronavirusi është dukshëm më e ulët se nga gripi sezonal.

Sondazhet po e shohin Bidenin në epërsi karshi Trumpit në zgjedhjet presidenciale më 3 nëntor.

Postime të ngjashme

Kufizime më të ashpra kundër Covid-19 në Lombardi

T E

Navalny raportohet se do ta vuajnë dënimin në një burg në afërsi të Moskës

T E

Mianmar, qindra të arrestuar në protestat kundër grushtit të shtetit

T E

Ndodh edhe kjo, autoambulanca kapet duke transportuar 30 kg marijuanë

T E

Ndërron jetë kryebashkiaku i Zagrebit, Milan Bandiç

T E

Dobësimi i Golfstrimit kërcënon sistemin e klimës në Atlantikun Verior

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...