Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bie numri i rasteve ditore me Covid në Itali, shtohen viktimat

Italia ka shënuar një rënie të rasteve të reja me koronavirus këtë të hënë në raport me një ditë më parë.

Autoritetet shëndetësore italianë kanë raportuar gjatë 24 orëve të fundit 17,012 të infektuar të rinj.

Ndërkohë, është rritur numri i vdekjeve. Këtë të hënë u regjistruan 141 humbje jete, 13 më shumë se dje. Në total, numri i viktimave ka arritur në 37.479.

Në gjendje të rëndë shëndetësore ndodhen 1284 pacientë, ndërsa të shëruar të rinj janë 2,423.

Aktualisht, numri i përgjithshëm i personave të shëruar që nga fillimi i pandemisë është 268.626.

Postime të ngjashme

Gjermania dhe SHBA, thirrje Rusisë ti tërheqë trupat nga kufiri ukrainas

N E

Ukraina dhe Rusia zhvillojnë stërvitje ushtarake

N E

Komisioni Evropian zgjat kontratën me Pfizer deri në vitin 2023

N E

Joe Biden: Është koha për t’u dhënë fund luftërave të Amerikës

N E

VOA: Shtete e Bashkuara pezullojnë vaksinën Johnson & Johnson pas mpiksjeve të gjakut

N E

Agjencitë e zbulimit të SHBA: Kina, një kërcënim shumë i madh

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...