Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bie platforma për mësim në distancë

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Nxënësit në tërë vendin nga sot filluan me testimin e Platformës Nacionale për mësim nga distanca, pasi që gjatë uikendit iu dhanë fjalëkalime për tu qasur në Platformë, tranmeton Zhurnal.

Por nxënësit kanë hasur në probleme në këtë platformë, pasi që e njejta nuk është e disponueshme për qasje për momentin.

Nga Ministria e Arsimit thonë se bëhet fjalë vetëm për probleme momentale me lidhjen në platformë.

“Testimi është pjesë e procedurës për arritjen e funksionimit të tërësishëm të platformës, edhe në test fazën detektohen dhe tejkalohen gjitha sfidat. Me qëllim që të sigurojmë platformë krejtësisht funksionale deri në fillimin e vitit shkollorë, testimet do të vazhdojnë edhe ditët e ardhshme”, thonë nga Ministria e Arsimit për “Sloboden Peçat”.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...