Bien shifrat e COVID-19 në Turqi, Erdogan heq shtetrrethimin nga 1 korriku

Turqia nga 1 korriku i jep fund shtetrrethimit në funksion të pandemisë.

 

Presidenti Erdogan ka dhënë njoftimin e rëndësishëm duke shtuar se në të njëjtën ditë do të hiqen edhe kufizimet e udhëtimit nga një qytet në tjetrin si dhe ato për transportin publik urban.

Tashmë me fillimin e korrikut Turqia do i rikthehet jetës normale ndërkohë që vendi është në sezon turistik.

Pas bllokimit 17-ditor, Turqia pati rënie të shifrave ashtu siç po ndodh në Europë dhe nga 1 qershori qeveria ka vendosur të lirojë masat kufizuese.

Related posts

Roli i Hong Kongut ka ndikim të rëndësishëm financiar

Z H

Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Redaksia

​Bullgaria në zgjedhje të parakohshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More