Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

Shkup, 28 shkurt – Nga dita e nesërme 1 mars e deri më 21 prill të këtij viti pritet që të finalizohet procesi i Regjistrimit të popullësisë e me këtë rast kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e lartë shtetërorë të Lëvizjes Besa po bëjnë thirrje për një Regjistrim sa më masiv të popullatës veçanërisht duke filluar nga diaspora pasiqë atje fillon regjistrimi për të vazhduar më tej edhe tek ne, shkruan Zhurnal.mk

Mërgatë e nderuar. Nga dita e nesërme fillon regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, i cili do të zgjasë deri më 21 prill 2021.  Ju bëjmë thirrje të gjithëve që të regjistroheni dhe njëkohësisht t’i njoftoni të gjithë të afërmit tuaj, kështu jep mesazhin e tij Bilall Kasami, kreu i Lëvizjes Besa.

Regjistrimi bëhet në linkun e mëposhtëm:

https://census.stat.gov.mk/

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...