Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Shkup, 24 shkurt, Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot së bashku me Bastri Bajrami dhe anëtaren e Kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA, Xhemile Memeti kanë pritur në takim ambasadorin e OSBE-së në Shkup, Klemens Koja si dhe këshilltarin për çështje politike, Villiam Bojd.

Kasami theksoi se me ambasadorin kanë diskutuar rreth situartës në vend, mbështetjen që i jep vendit për antarsi në BE dhe se vendit i duhet një unifikim politik përballë integrimeve që është e vetmja shpresë për një të ardhme më të mirë.

“Me deputetin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Bastri Bajrami dhe anëtaren e Kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA, Xhemile Memeti pritëm në takim ambasadorin e OSBE-së në Shkup, Klemens Koja si dhe këshilltarin për çështje politike, Villiam Bojd.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...