Bilall Kasami uron Memli Krasniqin për postin e kryetarit të PDK-së

Tetovë, 3 korrik – Kryetari i Lëvizjes BESA nëpërmjet një postimi në fb ka uruar Memli Krasniqin me rastin e marrjes së postit të kryetarit të PDK-së,  i cili sot zëvendësoi Enver Hoxhajn.

 

“Pas çdo procesi zgjedhor rifreskimi i subjekteve politike është i domosdoshëm për të ofruar demokraci të plotë në strukturat e partisë.

Partia Demokratike e Kosovës në Konventën e dhjetë të saj për kryetar të subjektit zgjodhi z. Memli Krasniqin.

Në emrin tim personal dhe Lëvizjes BESA, z. Memli Krasniqit dhe PDK-së i uroj suksese në të ardhmen, dhe më të mirën për Republikën e Kosovës.”.

Related posts

Në Maqedoninë e Veriut do të kontrollohet prejardhja e pasurisë

D V

Sot 22 viktima dhe 609 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

D V

Një nxënësi rezultoi pozitiv me Kovid-19 në Kërçovë, por klasa nuk izolohet

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More