Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bilanc tragjik viktimash në Brazil

Ministria Braziliane e Shëndetësisë njoftoi dje (e enjte 22 prill 2021) se në 24 orët e fundit ndërruan jetë  2,027 pacientë të infektuar me koronavirus, ndërsa 45,178 raste të tjera u testuan pozitivë.

Kështu numri i përgjithshëm i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 383,000, ndërsa numri i infeksioneve ka shkuar në 14.1 milionë.

Ky është numri i dytë më i lartë i të vdekurve në botë, pas SHBA.

Postime të ngjashme

65 palesinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur nga konflikti katër ditorë në Gaza

N E

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga Kovid-19

N E

Spanja pret rreth 45 milionë turistë të huaj këtë vit

N E

Lehtësohen masat kufizuese, Greqi do të lejohen dasmat dhe pagëzimet, por me disa rregulla specifike

N E

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi takimin urgjent për situatën në Jerusalem

N E

Bullgaria me qeveri tranzitore deri në zgjedhjet e parakohshme në korrik

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...