Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bilanci i Covid-19 në Rusi

Rusia ka raportuar 22,851 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve, 4,216 prej tyre janë konfirmuar në Moskë, duke rritur numrin e përgjithshëm të rasteve në 3,401,954 raste me COVID-19.

Arbresh.info transmeton se Rusia është vendi i katërt në botë për nga numri i rasteve pozitive me COVID-19.

Brenda 24 orëve janë regjistruar edhe 456 viktima, duke rritur numrin e përgjithshëm në 61,837 viktima me COVID-19 të regjistruara deri më tani që nga fillimi i pandemisë, shkruan The Guardian.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...