Teknologji

Bill Gates: Marrëveshja e Microsoft me TikTok është ‘kupa e helmuar’

Zhurnal Ads

Bill Gates mendon se marrëveshja e Microsoft me TikTok është kritike. Ndër të tjera, Microsoft nuk ka përvojë me mediat sociale.

Bill Gates e përshkruan marrëveshjen e Microsoft për të marrë përsipër TikTok-un si një ‘filxhan të helmuar’, transmeton Telegrafi.

Microsoft ka njoftuar se do të përpiqet të përvetësojë bizneset e TikTok në Amerikën e Veriut, Australinë dhe Zelandën e Re, shkruan The Verge.

Sipas The Verge, megjithatë, është e paqartë se çfarë do të vijë nga një marrëveshje e tillë në fund.

Nga njëra anë, Gates mirëpret që Facebook të ketë një konkurrencë më të madhe, nga ana tjetër është “goxha e çuditshme” kur Donald Trump ndihmon për të eliminuar konkurrencën e vetme.

Njoftimi i marrëveshjes surprizon jo vetëm bashkëthemeluesin e Microsoft Bill Gates, sepse: Microsoft deri më tani ka qëndruar jashtë botës së mediave sociale.

Sipas tij, do të ishte ‘një lojë jo e lehtë’ për Microsoft, sepse TikTok aktualisht është rrjeti social me zhvillim më të shpejtë në botë.

Postime të ngjashme

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

admin

Shtëpi elektrike: nanoteknologjia i kthen tullat në bateri

admin

AKE shpall tender për studim shkencor për ndikimin e rrjeteve 4G dhe 5G mbi shëndetin e njerëzve dhe mjedisit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...