Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Biografi i Princeshës Diana thotë se Meghan Markle bëri një jetë normale në pallatin mbretëror dhe dilte me miqtë e saj në restorante

Biografi i Princeshës Diana, Andrew Morton, pretendon se Meghan Markle bëri një ‘jetë normale’ gjatë kohës së saj si mbretërore dhe u pa ‘jashtë dhe me miqtë në restorante’, pavarësisht se i tha Oprah-së se nuk doli nga shtëpia

Meghan Markle duket se bëri një ‘jetë normale’ gjatë kohës së saj si anëtare e familjes mbretërore – me gjithë deklaratat bombastike që bëri gjatë intervistës me Oprah Winfreyn, pretendoi biografi i Princeshës Diana, shkruan DailyMail.

Andrew Morton, i cili shkroi biografinë më të mirë të Princeshës Diana në vitin 1992, pretendoi se miqtë i thanë se kishin parë Dukeshën e Sussex-it, 39 vjeçe, duke dalë gjatë kohës që ishte në Familjen Mbretërore.

Në intervistën e jashtëzakonshme të shikuar nga dhjetëra miliona njerëz në të gjithë botën, Meghan pretendoi se ajo u largua nga shtëpia vetëm dy herë në katër muaj kur po jetonte në pallat dhe pretendoi se zyrtarët i morën ‘pasaportën, patent-shoferin, letërnjoftimin dhe çelësat e veturës’.

Duke folur në një diskutim me ‘Royally Obsessed’, biografi u pyet nëse situata e Meghan-it ishte e ngjashme me atë të përjetuar nga Princesha Diana.

“Kur po shikoja intervistën, po thoja: Po, ndjenja e izolimit, ndjenja e dëshpërimit, pikërisht ajo që Diana më thoshte”, shpjegoi ai.

“Por pastaj përsëri, mirë, miqtë e mi thanë se e kishin parë Meghan-in duke ecur nga supermarketi ‘Whole Foods’ në Kensington High Street me qese ushqimesh duke u drejtuar për në Pallatin Kensington”, tha ai.

Ai vazhdoi: “Nuk dukej shumë si burg. Miq të tjerë e kanë parë atë jashtë dhe me miqtë e saj në restorante, kështu që ajo, për mua, duket se ka bërë një jetë normale”.

Pas intervistës muajin e kaluar, Familja Mbretërore u qetësua pasi Meghan Markle zbuloi me lot se stresi i jetës mbretërore e shtyu atë të mendonte për të bërë vetëvrasje, kur ajo ishte pesë muajshe shtatzënë, dhe më pas pretendoi sje djalit të saj, Archie, i ishte refuzuar titulli i princit sepse ai është i racës së përzier dhe tha se Kate Middleton e bëri atë të qajë para se të martohej me Harryn.

Por disa pretendime të bëra në intervistë janë marrë në pyetje – njëra prej të cilave është pretendimi i Dukeshës së Sussex-it se ajo duhej të hiqte dorë nga pasaporta dhe patenta e saj.

“Ju nuk mundeni. Dua të them, duhet të kuptoni, gjithashtu, kur u bashkova me atë familje, kjo ishte hera e fundit, derisa erdhëm këtu, që pashë pasaportën time, patentën time, çelësat e mi”, tha Meghan për Oprah Winfreyn.

Oprah vazhdoi të pyeste nëse ndihej e ‘bllokuar’, së cilës Dukesha e Sussex-it iu përgjigj: “Kjo është e vërteta”.

Ajo pohoi se asaj i ishte thënë nga ‘njerëzit brenda familjes mbretërore’ se ishte ‘kudo’ dhe u këshillua që ajo të konsideronte shtrirjen e ulët për pak.

Meghan i tha prezantueses: “Unë iu thashë: Unë kam dalë nga shtëpia dy herë në katër muaj, jam kudo por nuk jam askund”.

“Unë vazhdova t’u them njerëzve: Unë e di që ka një fiksim se si duken gjërat, por a ka folur dikush se si ndihem? Sepse tani nuk mund të ndihem më e vetmuar”.

Andrew Morton gjithashtu theksoi se Meghan fluturoi në New York me një avion privat kur së bashku me Harryn organizuan një festë ‘babyshower’ para ardhjes në jetë të djalit të tyre.

Ai vazhdoi duke shtuar se Meghan bëri shumë udhëtime jashtë shtetit ‘pa veshur pranga’.

Biografi mbretëror u shpreh: “Pra, ka disa mospërputhje, por gjithashtu ka ngjashmëri edhe me Dianën. Ishte një intervistë komplekse dhe na ka lënë me shumë pyetje”.

Kjo vjen ndërsa Idris Elba, i cili ishte mysafir në dasmën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it në maj të vitit 2018, mbrojti Meghan-in dhe tha se kishte të drejtë të ‘fliste të vërtetën’.

Intervista dy-orëshe me Oprah Winfreyn ishte tregimi më i madh mbretëror që kur princesha Diana, nëna e Harryt dhe Williamit, detajoi martesën e saj të shkatërruar me Princin Charles në vitin 1995.

Duke folur për ET, Idris u pyet: “Ne kemi parë në jetën reale shoqen tënde Meghan Markle duke treguar historinë e saj të përvojës së zezë – çfarë mendoni për guximin e saj, vetëm duke dalë përpara dhe duke thënë “Unë kam nevojë të flas të vërtetën time?”.

Ai u përgjigj: “Unë do të them se të gjithë duhet të kenë mundësinë e tyre të flasin për ato që ndiejnë”.

“Ju nuk mund t’i hiqni zërin dikujt, kjo është ajo që duhet të komunikojmë”, tha ai.

Meghan Markle përdori intervistën e saj bombastike me Oprah Winfreyn për të akuzuar Familjen Mbretërore se kishte ‘shqetësime’ përbrenda familjes se ‘sa e errët do të ishte lëkura e Archiet’ para se ai të lindte sepse ajo është e racës së përzier dhe Harry është i bardhë.

Princi William ishte i pari mbretëror që personalisht iu përgjigj akuzave për racizëm disa ditë pasi intervista u transmetua, kur në një paraqitje zyrtare gjatë vizitës në School21 në Londrën lindore, e mohoi një gjë të tillë.

Në atë kohë, ai zbuloi se nuk kishte folur me vëllain e tij që kur doli, por shtoi se ai ‘do të bëjë’.

Postime të ngjashme

“Love Again” nga Dua Lipa arrin 20 milionë shikime

Dafina Vidishiqi

Urimi i Kidës për Getinjon me rastin e ditëlindjes

Dafina Vidishiqi

Kendall Jenner ndan momente romantike me basketbollistin Devin Booker

Dafina Vidishiqi

E diela familjare e e Gold AG dhe bashkëshortes pranë djalit, Guerilit

Dafina Vidishiqi

Angelina Jolie viziton ish-bashkëshortin në apartamentin e tij

Dafina Vidishiqi

I paragjykojnë vajzën, Arbenita Ismajli iu reagon ashpër ndjekësve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...